Chtěli bychom Vás pozvat na závody v trail-o, které se uskuteční ve stejný den a na stejném místě jako závod Enacon Cupu v orientačním běhu. Využijte možnost vyzkoušet si tento technický orientační sport.

Připravujeme bohatý program, který začne dopoledním závodem Českého poháru v trail-o. V této klasické disciplíně závodníci podle mapy v měřítku 1:5000 řeší mapové úlohy, na jednotlivých stanovištích určují správnou pozici kontroly přesně odpovídající zobrazení v mapě a v popisech kontrol. Tento orientační sport vznikl jako možnost soutěžení pro všechny včetně hendikepovaných sportovců na stejné trati. Závodníci hospodaří s časovým limitem (zhruba 90 minut), v kterém musí vyřešit všechny úlohy. Jinak ale není závod měřený na čas (kromě dvou časových kontrol, kde se čas měří a používá se jako rozhodovací kritérium při rovnosti součtu správných odpovědí v celém závodě), o výsledku rozhoduje tedy přesné čtení mapy a terénu. Start tohoto závodu bude volný, můžete vystartovat mezi 9:30 a 10:30. Pokud se přihlásíte do závodu trail-o i do pěšího OB, doporučujeme brzký start do trail-o. OB má start 00  v 11:00. Když do poznámky v přihlášce na OB napíšete "účast v trail-o", my při losování startovní listiny ohlídáme, abyste stihli oba závody.

Na odpoledne připravujeme závod v "adrenalinové" trailové disciplíně, která se jmenuje TempO. Závod tvoří samé časové úlohy, kromě prvku přesnosti v interpretaci mapy a terénu v této disciplíně nabývá na významu prvek rychlosti rozhodování. Výsledky závodu TempO tvoří součet časů z jednotlivých kontrolních stanovišť, přičemž za nesprávnou odpověď se připočítává penalizace, která je v našem závodě stanovena na 45 vteřin. Využijte možnosti otestování svých technických schopností v práci s mapou v zábavné soutěži! Soupeřům, kteří Vám na tratích závodů v OB pravidelně utíkají díky rychlosti běhu, to zkuste vrátit "v klidu" pěkně v sedě na židličkách rozhodovacích stanovišť. Tato disciplína představuje skvělou příležitost k netradičnímu neběžeckému tréninku orientační techniky, díky kterému se můžete zdokonalit v orientačním běhu. Závod má opět volný start v 14:30-15:30.

Vloženou disciplínou bude bláznivý sprintík v o-labyrintu, uměle vytvořeném přímo v centru závodu. Na závodníky čeká zhruba 15 kontrol na mapce v měřítku 1:500. Důležitým faktorem bude rychlost čtení mapy a schopnost orientace v bludišti, když některé vzdálenosti mezi jednotlivými kontrolami budou správnou větví labyrintu "na pár korků", ovšem špatně zvolenou trasou mnohonásobně delší. Závodníci vozíčkáři, kteří budou v tomto typu rychlostního závodu určitě pomalejší než běžci, budou mít vlastní kategorii s vlastnim vyhlášením nejlepších závodníků, závodit se však bude na jednotné trati. Můžete se ovšem svézt v labyrintu na vozíku! Pro zájemce o skutečně exkluzivní možnost vyzkoušet si vozíčkářský rychlostní orienťák bude připraven jeden vozíček k zapůjčení. Začátek závodu v o-labyrintu bude v 12:30.

Samostatné stránky trojzávodu trail-o s podrobnými informacemi.